AKTUALITY

                                                                                     

 

CO SE U NÁS DĚJE NOVÉHO, A CO JE PRÁVĚ AKTUÁLNÍ SE DOZVÍTE V TÉTO RUBRICE...

 

JARO A POČÁTEK LÉTA 2019

Ne každý závěr a počátek roku je takový, jaký si přejeme. V našem životě přichází mnoho změn. Ať už dobrých, nebo špatných. Záleží na úhlu pohledu. Říká se, že všechno zlé, je k něčemu dobré...a i špatná zkušenost nás posune dopředu. Já jsem strávila závěr roku s rodinou a v kruhu přátel. A počátkem nového roku mi začala nová etapa života.
Udělala jsem radikální změny. Jednou z nich byl také radikální sestřih. I své přátele jsem protřídila, poznala jsem nové, mé priority ohledně vztahu se také pozměnily a já jsem si uvědomila, že chci být s těmi, kdo si to zaslouží, váží si mé přítomnosti a mohou mi něco dát, tak jako já jim...a nyní nemluvím o hmotných statcích. Znovu jsem otevřela své srdce a podruhé v životě jsem poznala ten úžasný pocit, když někoho milujete tiše, pokorně, bez podmínek a navždy. A přesto, že láska přináší i bolest, tak všechny slzy, které pro ni vypláčeš, jsou splaceny již prvními polibky...
Spolu s kolegyněmi z práce jsme si vystřihly parádní únikovou hru. S kamarádkami, co se známe už léta přes vaření jsme uskutečnily parádní setkání plné chutí, vůní, dobrého jídla, pití a smíchu. Mimochodem smích je nejlepší lék na všechno. Také jsem si užila týden se svojí vnučkou, která měla jarní prázdniny. Další moje motivace a dobití baterií. Chodím do kina, na koncerty, sportuji a ano, vařím...i když trochu méně, ale o to s větší láskou a pro ty, které mám ráda...Podařilo se mi vydat další malou kuchařku. Absolvovala jsem několik vzdělávacích seminářů. Předělala jsem si ložnici, dle vlastních představ. Vyrazila jsem do Alp a vyšplhala se na horu tak vysokou, že se mi z té krásy málem zatočila hlava.
 
 
Čím jsem starší,tím víc si uvědomuji, že je naprosto v pořádku, žít svůj život podle sebe, a s klidem dělat rozhodnutí, kterým ostatní nerozumí. V životě jsou totiž okamžiky, kdy stojí za to podstupovat rizika a dělat šílené věci. Přesto stále věřím, že život je plný zázraků.Stačí jen otevřít oči a pořádně se dívat kolem sebe.
 

 

ZÁVĚR ROKU 2018

Přeji všem čtenářů těchto webových stránek, všem přátelům, i mé drahé rodině, krásné prožití vánočních svátků, a pohodový závěr roku 2018. Uvidíme se opět v Novém roce 2019.

 
 
 
 
Podzim plynule přešel v zimu. Celý ten čas byl plný zvratů a zážitku. Setkání s novými lidmi, s přáteli, ale i rozchody, které nikdy nejsou lehké. Také kulturní vyžití bylo tak jako každý konec roku docela bohaté. Wellnes pobyt mi dodal sílu pro nadcházející dny. Opět jsme se vrátili s přáteli do Vendryně, kde jsou vynikající a profesionální služby. Při pečení jsem stihla koncert a také jsem si užila s Eliškou a Hankou víkend, který byl ve znamení svatebního veselí. Tento rok běžel čas opravdu rychle a já nestihla spoustu věcí, které musím dohonit na začátku roku.

 

 

 
 
 
 

 

LÉTO 2018 JE ZA NÁMI

Stojíme na počátku podzimu a já už nyní mohu zodpovědně říct, že tento rok byl mimořádně plodný, co se zážitků týká. Ale pěkně popořadě.
Stejně jako každý rok u nás byla na prázdninách naše vnučka Eliška. Parádně jsme si to užili a počasí nám přálo. Stihli jsme ZOO , dinopark,kino, koupaliště, chytání ryb. Také jsme společně vařili, vyrobili rýmovníkový sirup, domácí marcipán, i pozvánky na narozeninovou párty naší malé - velké slečny. Tyto chvíle jsou pro nás obě nezapomenutelné a myslím, že nás to obě nabíjí energií.
      
 
A protože z naší Elišky je už opravdu veliká slečna, jsem na ni patřičně hrdá, jak krásně zvládla měsíční příměstský tábor, kde si to užívala s ostatními dětmi. Měli super partu lidí, kteří jim dopřáli prázdniny plné zážitků. A nejen to naše vnučka zvládla. Rovněš vstup do první třídy byl pro ni dalším velikým životním krokem do další etapy života. 
Také jsme odevzdali spoustu pytlů víček pro Lukáška.Navštívili jsme příbuzenstvo v Praze a aby to nebyla jen tak obyčejná návštěva,absolvovali jsme jednu úžasnou a jistě ne poslední ÚNIKOVOU HRU. Únikovky mohu jen doporučit. Je to skvělé odreagování. Já jsem také v Praze navštívila Motýlí dům - opět mohu jen doporučit.
 
 
 
Když jsem dostala od rodičů ke svým kulatinám větší obnos peněz, okamžitě jsem věděla, na co je použiji. Splním si svůj další veliký sen. Pojedu do Afriky... Pro mnohé asi docela šílený a nesmyslný nápad, ale já jsem věděla, že si tento sen musím splnit ještě letos.  Nicméně jelikož v mém zaměstnání si plánujeme dovolenou už v lednu, věděla jsem, že o prázdninách to nevyjde. Přesto jsem poprosila svou nadřízenou, že pokud to půjde a vyjde mi nějaké volno na konci prázdnin, a na začátku září, tak budu moc ráda. A ono to vyšlo...Byla jsem tak natěšená, že jsem okamžitě začala jednat...chtěla jsem nějakou exotiku, něco výjimečného, nějakou destinaci, kam běžně lidé nejezdí. A padl mi do oka Senegal. Po doporučení jednoho dobrého kamaráda, který toho má procestováno opravdu hodně, jsem se jen ujistila, že jsem vybrala správně. A nemyslete si...bylo to pro mne jedno veliké ,, poprvé". Poprvé jsem letěla letadlem, poprvé tak daleko a poprvé sama...tedy s cestovkou, ale sama bez rodiny, bez přítele. Nicméně mé očekávání se splnilo. Afrika je opravdu nádherná, emotivní,úžasná, okouzlující... ale o tom podrobněji až někdy jindy....zde je malá ochutnávka.
 
               
 
Mimo tyto nádherné zážitky jsem pekla, vařila, psala, účastnila se kulturních akcí, chodila jsem na houby, jezdila na kole, plavala, cvičila. Byla jsem s přáteli na wellnes pobytu - úžasný odpočinek. Vendryně se osvědčila již loni, tak proč hledat něco nového... A také mi vyšla jedna malá kuchařka. Další je rozepsaná a doufám, že se mi podaří ji vydat do konce roku. Ještě nás čeká doufám krásný podzim a krátká zima.
 
 
 

JARO UTEKLO JAKO VODA...

Nedávno jsme slavili konec roku a než jsme se nadáli, také jaro bylo pryč. Nevím, čím to je, že čas tak rychle běží. Letošní jaro bylo plné zážitků, kreativity a výletů. Hodně jsme cestovali - Supíkovice - časté návštěvy rodiny - rodiče a babička, která potřebovala a v budoucnu bude potřebovat naši pomoc. Prachatice - to si užíváme volný čas s naší milovanou vnučkou a dcerou. Olomouc - zde vozíme víčka pro Lukáška, kterému se tak snažíme pomoci, aby jeho život i přes jeho postižení,byl kvalitnější. Valašské Meziříčí - tam jezdíme relaxovat za lidmi, kteří jsou naši přátelé a já bych řekla, že už i tak trochu naše rodina. Brumov - Bílnice - tam jezdíme za synem a jeho rodinou. Praha - Tyto výlety nejsou tak časté, ale o to vzácnější. Zde bydlí náš další syn, moje sestra a naši přátelé.
Také jsme absolvovali nějaké koncerty a nějaké nás ještě letos čekají. V březnu to byl vzpomínkový koncert na Věru  Špinarovou - ,, A pořád vás mám ráda", kde zazpívalo spousta zpěváků její písničky. Za mě to byl docela smutný koncert, vzhledem k tomu, že jsme přišli o tak skvělou zpěvačku. Další koncert byla skupina Scorpions - to byl koncert plný energie, vzpomínek a krásných písní. Pánové i přes svůj věk ukázali, že na to pořád mají.
Dále mě čekalo významné výročí a já dostala svůj vysněný dárek - 50 růží a tandemový seskok padákem. Bylo to něco naprosto nepopsatelného, úžasného a osvobozujícího. Kdo to nevyzkoušel, vřele doporučuji. 

 

Velikonoce byly ve znamení perníčků, které putovaly na zakázku až do Německa. Také jsem se snažila vymýšlet nové velikonoční dekorace, a myslím, že se mi to celkem povedlo.
Navštívili jsme ZOO v Olomouci, ZOO v Hluboké nad Vltavou. V obou se nám moc líbilo.
Také s naší vnučkou Eliškou jsme si užili krásné chvíle, plné lásky a štěstí. Je to už veliká slečna, která jde v září do školy. Naučila se krásně mluvit, jezdit na kole a spoustu jiných potřebných dovedností. Už se těšíme na společnou dovolenou.
I přes to, že jsme měli spoustu práce, našli jsme si čas na posezení s přáteli, na návštěvu bazénu, bowlingu, na grilování, na posilovnu i na burger festival.

 

Mimo to jsem s láskou vařila, pekla a vymýšlela nové recepty. Taky jsem si dala takový malý úkol, že letos budu vařit a zkoušet různé mezinárodní kuchyně a recepty. Takže jsem zabrousila do Asie - Veitnamská kuřecí polévka, jarní závitky, nebo pečené závitky, to vše bylo vynikající. Také jsem vyzkoušela gruzínské chačapuri. Bylo období chřestu, tekže i zde jsem se vyřádila. Ostatně recepty najdete na těchto stránkách. A pesto z medvědího česneku už je také v zásobě na celý rok. Nicméně v hlavě je ještě spousta nápadů a plánů. 
Takže si užijte léto jak má být, krásnou dovolenou a těším se opět na brzské schledání.

NOVÝ ROK 2018

 
Přeji štěstí, protože je ho málo,
přeji zdraví, protože je ho třeba.
Přeji lásku, protože je krásná.
PF 2018
 
 
 

KRÁSNÉ VÁNOCE 2017

 
 
 

PODZIM A ZIMA 2017

TOTO OBDOBÍ BYLO VE ZNAMEN SPOUSTA UDÁLOSTÍ. 
V září jsme absolvovali s partnerem 4 denní cyklozájezd na  jih Moravy. Kromě toho, že jsem zde poznala spoustu nových a zábavných lidí jsme si užili kol - krásné cyklostezky, vína a burčáku - na každém rohu vám dobré víno i burčák ochotně místní prodají kulturní vyžití - navštívili jsme Lednici i Mikulov, i pěkného počasí dosytosti. Já jsem ještě stihla pobyt v Aqualendu Moravia, kde jsem se jako správný vodní živel čachtala bezmála 5 hodin...V Pasohlávkách se určitě nikdy nudit nebudete....zde je malá ochutnávka.
 
 
Také jsme na podzim předali spoustu pytlů víček, která i nadále sbíráme pro Lukáše. Tentokrát si pro víčka přijela maminka Renata s Lukášem k nám. Lukáš si opět užil naše domácí mazlíčky - hady.
 
 
Hodně jsme houbařili, navštívili jsme spoustu krásných míst, např. obec Brumov Bílnice,  zůčastnili jsme se svatováclavských slavností piva a dni otevřených dveří v Dara Bags, akustického koncertu Davida Kollera a setkávali jsme se s rodinou a  přáteli.
 
 
Bohužel jsme se museli rozloučit s našim domácím mazlíčkem, který měl akutní selhání ledvin. Monty odešel za duhový most. Když jsme se ho jako nelezence ujali, měl zhruba 3 měsíce. A já věřím, že těch 12 let, které u nás prožil pro něj bylo krásných . Dali jsme mu domov, lásku, a on se nám přinášel štěstí, a nikdy se nezapoměl přijít pomazlit. Všichni jsme to obrečeli, a Sára zůstala sama - ztratila toho nejlepšího parťáka. 
 
Ale aby jste si nemysleli, že neumím odpočívat, tak jsem se dopřála s přáteli relaxační 4 denní pobyt v luxusním hotelu. A musím říc, že takové pobyty budu asi absolvovat pravidelně jednou ročně. Ten pocit, když víte, že je o vás postaráno, nemusíte vařit, nic dělat, jen odpočívat a užívat si bazén, saunu, masáže, vířivka na střeše a další luxusní  relaxace. Nejvíc se mi líbil vodní bar v bazénu... Prostě vás někdo hýčká a vy víte, že si to zasloužíte. Tentokrát jsme navštívili hotel Vitality ve Vendryni a jistě se tam zase rádi vrátíme.Pojďte se podívat alespoň virtuálně...
 
Také jsem si nadělila před vánocemi předčasný dárek a splnila jsem si tak další svůj sen. Mám nové tetování...a pro ty, co se ptají, zda to bolelo...ano trochu to bolelo, ale dalo se to vydržet. Myslím, že motiv, který jsem si vybrala nikoho nepobuřuje, lotosový květ má svoji symboliku, a navíc krásně zdobí mé předloktí.
 
 
A jako už každoročně mi předvánoční čas začal na začátku listopadu, kdy jsem tvořila perníkové adventní věnce a svícny. Na začátku prosince jsem upekla spoustu cukroví pro své přátele i rodinu. Tentokrát jsme vánoční výzdobu pojali tak trochu podomácku ...tvořili jsme svíčky,věnce a jiné vánoční ozdoby.Vánoční svátky prožiji v kruhu těch, co mám ráda a věřím, že si to všichni společně užijeme.
 
 
 

Pro ty, kdo mě už trochu znají a ví, že jsem stále v pohybu a musím něco tvořit...tak vás chci ujistit, že ani letos tomu nebylo jinak. Ke konci roku jsem poslala do tisku moji první malou kuchařku s názvem ,, Cukroví nejen na vánoce", kde najdete nejen recepty, ale také fotky mého cukroví.

JARO A LÉTO 2017

Těm, kterým se stýskalo po aktualizaci těchto stránek, se omlouvám. Aktivit je čím dál více a času čím dál méně. Od začátku roku se toho mnohé událo. 
 
Na počátku roku jsme byli přítomni na motorkářském bále. Byť žádní motorkáři nejsme, a pozvání bylo nečekané, potkali jsme spoustu báječných lidí a užili jsme si skvělou zábavu.
Velikonoce jsme strávili s vnučkou Eliškou. Nesmělo chybět zdobení perníčků, barvení vajíček a upečení velikonočního beránka.
 
 
Dlouhá zima nás potrápila ještě v dubnu.
 
Také letos jsem musela doplnit zásoby medvědího pesta, i přesto, že jsem musela přímo číhat na pěkné počasí, kdy se dalo medvědí česnek sbírat.
Ani kulturní a sportovní zážitky jsme neopomíjeli, takže jsme pravidelně navštěvovali kino, bazén, badminton,festivaly.
 
Následující obrázek je z Karnevalu chutí, kde jsem poprvé vyzkoušela hmyzí pochoutky...a musím dodat, že jsem s tím neměla žádný problém.
Také doma se snažíme zvelebovat nejen náš byt, ale také bydlení pro naše mazlíčky. Hadi dostali nově vlastnoručně vyrobené terárium. Jeden člen naší domácnosti nás opustil a bylo to pro nás velmi smutné a bolestivé. Kocour monty se dožil 11 let a byl to dobrý parťák...
 
Jinak s pečení a vařením je vše při starém...vařím, a peču stále ráda, nejen pro nás, ale i pro ostatní...
  
 
Čeká nás dovolená s vnučkou a spoustu dalších akcí, na které se moc těším. Takže i vy přátelé tohoto webu si užijte krásné letní dny v kruhu těch, co máte rádi. 

A NEZAPOMEŇTE NA VĚCI,KTERÉ JSOU ZADARMO.

KONEC ROKU 2016

 
 
 
Uteklo to jako voda , a máme zde opět konec roku. 
Stejně jako předešlá léta jsem pekla perníkové dekorace a hromadu cukroví. Vánoce jsme strávili s naší vnučkou Eliškou a na závěr roku nás přepadla viróza a místo bujarého veselí ležíme v posteli, popíjíme čaj a koukáme na pohádky...chceme se brzy uzdravit, aby se nás nemoc nedržela celý rok. 
 
      
DÍKY ZA VAŠI PŘÍZEŇ A TĚŠÍM SE NA SHLEDÁNÍ S VÁMI V ROCE 2017.

PODZIM A JEHO KRÁSNÉ BARVY JSOU OPĚT ZDE.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přesto, že máme podzim, ráda bych ještě zůstala u léta. Letos jsme si mohli užívat krásného počasí docela dlouho. U nás se vydařila dovolená, kdy jsme měli poprvé na prázdninách naši vnučku Elišku. Bylo to velmi pozitivní a já jsem se nabila energií minimálně na půl roku. Krásně jsme si to užili, nejen doma, ale i na výletech.
 
   
 
 
A přestože dovolen trvala jen dva týdny, krásného počasí jsme si užívali i o volných víkendech a téměř vždy, když jsme měli volno. Nejen u vody, ale i v lese na houbách, kterých se letos opravdu urodilo.
 
  
 
Také pokračujeme ve sběru víček pro Lukáška.. Zrovna nedávno jsme odvezli do Olomouce plné auto a sbíráme dál. Nesbíráme jen tak sbůhdarma. Lukáš má již nový elektrický vozík, pomocí kterého se může ve škole sám pohybovat podle svých představ a není odkázaný na někoho, kdo ho odveze, kam potřebuje. A také se nasbíralo na novou nájezdovou rampu, aby maminka nemusela domů nosit neustále v náručí, včetně vozíku....A protože se s rodinou Lukáše známe již nějaký ten pátek, rozhodli jsme se, že uděláme dobrý skutek a splníme Lukymu jeho sen - vyfotit se s hadem - v našem případě měl možnost si u nás sáhnout na více hadů. A fotky jsme také pořídili.zde je malá ochutnávka.
 
 
 
A když už jsem zmínila hady, tak v naší hadí rodině máme další přírustek...je to užovka amurská Alex. Myslím, že tímto naše hadí rozrůstání končí...i když kdo ví ????
 
 
 
 
 
Takže sami vydíte, že léto bylo velmi plodné a já už se těším na podzim a zimu, kdy vše bude vonět vánocemi. Mějte se krásně. 

LÉTO SE KVAPEM BLÍŽÍ

 
Nevím, jak vám, ale tento rok mi nějak rychle utíká. Za měsíc budou prázdniny a krásné slunečné počasí už také naznačuje, že léto je na dosah. Kam letos na dovolenou? U nás je volba jasná. Jelikož máme vnučku daleko a nemáme možnost se s ní vidět tak často, jak bychom chtěli, tak pojedeme o prázdninách za ní a za dcerou. Nakonec v těchto končinách máme ještě stále spoustu neprobádaných míst a je tam opravdu krásně. Jižní Čechy jsou prostě nádherné a plné inspirace. Dovolenou ve dvou si necháme někdy na září, kdy plánuji opět relaxační pobyt, tentokrát to bude Slovensko, nebo Maďarsko - některé z termálních lázní.
 
A to, že se blíží letní dny také ukazuje nabídka ovoce a zeleniny na venkovních trzích. Všude začínají vonět jahody a já se těším, jak budu vymýšlet nové recepty nejen na ovocné saláty, ale také jiná lehká letní jídla. Kdyby bylo na mě, tak na ovoci a zelenině klidně přežiji celý rok.  
 
Další novinkou je to, že jsem byla přeložena na jiné oddělení a to oddělení větších dětí. Stále jsem si ještě nezvykla na to, že tam nemám ty svoje malá miminka a ty bezprostřední batolata, která řeknou narovinu co si myslí.....stále ještě musím přijít na to, jak na puberťáky....snad se mi to brzy podaří a já si na novém oddělení zvyknu. Výhoda je ta, ža na tomto oddělení znám všechna děvčata, takže s kolektivem není vůbec žádný problém. Přesto si myslím, že prostě patřík ke kojencům...tam se cítím nejlépe.
 
Ani prvomájové políbení jsme letos neošidili. A máme to dokonce oficiálně potvrzené...takže se opravdu nemusím bát, že bych letos uschla.
 
 
 
 
 
A poslední novinkou v naší domácnosti jsou dva nové hadí přírustky. Jsou to opět užovky červené, jen jinak zbarvené, než naše první užovka. Hadí kluci se jmenují Merlin a Max, jsou velmi přítulní, rádi se nechají brát do ruky a jsou prostě úžasní.
 
PŘEJI VŠEM KRÁSNĚ PROŽITÉ LETNÍ DNY, UŽIJTE SI SLUNÍČKA, I SVÉ RODINY, A BUDU SE TĚŠIT PO DOVOLENÉ, A PO PRÁZDNINÁCH. Hanka
 
 
 

...A PŘIŠLO JARO....2016

 
Blíží se jaro a zanedlouho tu máme velikonoce. Zimy jsme si moc neužili a nyní si s námi počasí také pěkně zahrává. V dubnu to asi nebude o nic lepší. Ale když už v poledne vysvitne slunce a prohřeje celý byt, mám okna dokořán a cítím vůni jara, nové energie a vzhlížím vstříc k novým zážitkům, které mě tento rok čekají. Opět jsem si tak trochu hrála a připravovala se na velikonoce...ostatně moji chlapi také nezaháleli. 
 
 
 
Vlastně máme doma ještě jednu změnu. Někdy se prostě stane, že se vaše dítě ocitne v nesnázích a vy jako rodič mu chcete pomoci...takže sdílíme naši společnou domácnost s nejmladším synem, který si našel práci v našem městě a jak se postaví na vlastní nohy, tak pujde do podnájmu. Je to divné, když si zvyknete na určité soukromí a najednou je vás o jednoho víc...ale naštěstí se všichni tolerujeme a vycházíme si vstříc.....a zase je to změna...stále se něco děje. Děti jsou radost i starost....napořád.
 
Také se chystáme za naší vnučkou, která už vyrostla v krásnou slečnu - parádnici, která neustále nad něčím rozumuje a má ke všemu připomínky. Už se na ni moc těším. Napekla jsem jí trochu perníčků, které má tak ráda. Důrazně mi kladla na srdce, že jí mám dovézt jen jeden...že hodně sladkého není zdravé....a opatrně, aby ji maminka neslyšela dodala...ale když dovezeš víc, já to mámě neřeknu :-) 
 
A málem bych zapoměla na náš nejnovější přírustek do rodiny. Naši domácnost obývá mimino korálovky sedlaté. Stalo se to asi takto. Naše užovka Megie - která má momentálně 140cm, dostala nové terárium. Aby měla více pohodlí a nemusela se už krčit v tom starém  - malém teráriu. A jak tam tak to menší terárium stálo a zelo prázdnotou, tak jsme si na tera burze vyhlídli nové hadí miminko. Jmenuje se Mia a je pěkně divoká, no snad si na sebe zvykneme. To ukáže čas.
 
 
 
Vůbec netuším, co nás tento rok čeká...možná to ani vědět nechci...plánujeme dovolenou, nějaké malé přestavby v bytě už jsme udělali, chceme hodně jezdit na výlety na kolech . Necháme se překvapit, co nás letos pěkného potká. Mějte se krásně a těšte se z prvních jarních slunečných dnů.....
 

 

 

 

 

 

ROK SE S ROKEM SEŠEL - VÁNOCE 2015

LETOS PO SPOUSTA LETECH JSEM SE ROZHODLA A SVŮJ SLIB DODRŽELA, ŽE ODŘEKNU VŠECHNY ZAKÁZKY NA VÁNOČNÍ CUKROVÍ....Naštěstí peču jen pro přátele, kteří uznali a pochopili, že vánoce nejsou jen o stresu,pečení a úklidu, a že i já si potřebuji odpočinout. Takže letos opravdu jen minimum cukroví, aby bylo co dát na vánoční stůl. V podstatě jsem měla napečeno během pár dnů a cukroví je v opravdu malé krabici, kde se krásně rozleží. Také jsem si v rámci každoroční předvánoční dovolené užila pár dní se svými nejbližšími, především se svojí vnučkou Eliškou. Dobila jsem baterie a jsem namotivovaná do dalšího roku. Tento byl opravdu hektický, plný divokých zážitků, zvratů a změn. A kdo mě už trochu zná, ví, že jsem si vzala ze všeho ponaučení a přebrala jsem si to po svém....ve všem hledám pozitivum.
 
 
 
 
Letos na štědrý den budu pracovat....nepřijde mi to divné, vždyť i děti, které ne vlastní vinou musí zůstat v nemocnici, si chtějí vánoce alespoň trochu užít - v rámci svých možností. Nachystám jim dárečky, pod stromeček...o vánoce přece nemůže přijít žádné dítě. A to, zda povečeřím v 17, nebo ve 20 hodin, je úplně jedno. Budu na Štědrý den prospěšná a budu s těmi, kteří mě potřebují. A potom si tento sváteční den užiji ve společnosti někoho, pro koho jsem důležitá a kdo mi štědrovečerní stůl pěkně připraví a nachystá. A já jsem za to ráda. Vím, že letošní vánoční svátky budou o pohodě, porozumění a klidu, který nám tento čas přináší. 
 
 
 

PROTO PŘEJI VŠEM, KRÁSNÉ A POHODOVÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ S TĚMI, KTERÉ MÁTE NEJRADĚJI

 
 

JAK TEN ČAS LETÍ

 

Léto uteklo jako voda a máme zde podzim. Za tu dobu se událo spoustu věcí. Nejen, že jsem poznala spoustu zajímavých lidí, ale také jsem několikrát narazila na egoisty, kteří si mysleli, že jim patří svět. Nicméně nejsem člověk, který by se setkával s lidmy, kteří mu nic nepřinášejí. Mám ráda lidi pozitivní, aktivní, chytré a férové. A navíc si po všech těch životních zkušenostech vybírám, s kým se budu potkávat a přátelit....nakonec toto právo má každý z nás...Dovolenou jsem si užívala s vnučkou a byl to opravdu relax .Navíc jsme oslavili Elišky čtvrté narozeniny. Užívali jsme si to všichni. A také mé soukromí dostalo jiný a nový směr...a já doufám, že tentokrát je to správný směr :-)

   

 

A než jsem se nadála, dovolená byla u konce. Po zbytek prázdnin, jsem chodila plavat, jezdila jsem na kole, navštěvovala kino a užívala jsem si každý den. Navštívila jsem ,,Festival v ulicích", což doporučuji vřele každému. Úžasná atmosféra.
 
 
Také jsem si udělala výlet do Přerova a navštívila jsem hrad Helfštýn. Také všem doporučuji.
 
   
 
 
V Přerově jsem se setkala s jednou mladou vizážistkou. Ukázala mi všechna kouzla okolo líčení a věřte, že by udělala krásnou každou ženu. Jen mě trochu mrzelo, že tím, jak oslovuje ženy a slibuje jim zkrášlení zdrama, vlastně hledá nové zákazníky, kteří budou kupovat výrobky jedné nejmenované kosmetické firmy. Nepřijde mi to zrovna fér. Nicméně jsem si prožila pěkný den s výletem a ještě jsem měla pocit, že jsem stále ještě ,, kus" :-)
 
                               
 
 
 Podzim nás všechny překvapil, svým krásným počasím....což mě trochu mrzelo, protože díky teplu a suchu, nerostli žádné houby. Pravda, mohla jsem se věnovat jiným aktivitám, ale na houby prostě alespoň jednou ročně jít prostě musím. Nakonec se počasí umoudřilo a houby opravdu rostou. Takže chodím na houby a dělám si zásoby na zimu.
 
 
 
A ještě jedno rozhodnutí jsem letos udělala. Odmítla jsem všechny zakázky na vánoční cukroví. Prostě jsem si letos řekla, že vzhledem k hektickému nasazení a všem událostem, si potřebuji odpočinout. Napeču vnučce pár perníčků, max.5 druhů cukroví na vánoční stůl, když přijde nějaká návštěva a jinak budu relaxovat a odpočívat. Prostě si chci vánoce užít v klidu a letos bez velikého pečení. Každopádně o tom, jak to všechno dopadlo, určitě ještě na své webové stránky napíši.Mějte krásný a pohodový podzim.

JARO 2015

 
 
Zima se uchýlila k spánku, a je tu opět mé nejoblíbenější roční období. I když toto jaro je hodně aprílové, přesto nám dává naději, že nás čekají krásné, slunečné dny, plné nových zažitků. Venku je všechno v rozpuku, a stejně tak lidé ožívají, a stále častěji se jim ukazuje úsměv na tváři. To všechno s námi dokáže sluníčko, které nám dodává energii. 
Měla jsem tady na krátké návštěvě svoji vnučku a snažila jsem se s ní prožít krásné, a nezapomenutelné chvíle.....jako vždy a všechno krásné, uběhlo to moc rychle, a nastalo smutné loučení. Avšak s příslibem, že o prázdninách se užijeme daleko více.....
 
Ale nemyslete si, že jen sedím doma a užírám se samotou....to ani náhodou. Byla jsem s kolegyněmi na úžasné akci, kde se nás sešla parta skvělých ženských, takže taková malá pařba, která vyvrcholila nočním saunováním....prostě relax a pohoda....na konci světa....
Toto jaro je pro mě také časem setkávání se s novými lidmi. Přesto, že jsem si myslela, že mám dobrý odhad na lidi, tentokrát mě můj úsudek zklamal...nicméně jsem z toho vyšla ve zdraví a v pohodě....a v některých lidech jsem se nezklamala, ba naopak jsem byla velmi přájemně překvapena. Co bude dál a jak se všechno vyvrbí, uvidíme časem. Jedno však vím jistě....zase nastane období, kdy budu mít opět někoho, kdo mi bude oporou.
 
Přede mnou je další akce, která bude pro dobrou věc a určitě si tam užijeme spoustu legrace. Ukecala jsem kolegyněaby do toho šli se mnou a podařilo se mi sestavit 6 členný tým... 

 Rainbow Run je pětikilometrový běh plný zábavy a radosti určený pro všechny lidi se srdcem na pravém místě, kteří milují život a umí si ho užívat plnými doušky. 

Rainbow Run je pětikilometrový běh plný zábavy 
 
 
 

LEDEN 2015

 

 

Leden je ve znamení nových začátků a očekávání. Já začínám tím, že už jsem se sešla s několika přáteli, na které jsem neměla dlouho čas. Bylo příjemné se po dlouhé době setkat, zavzpomínat, a probrat dění kolem nás. Několik takových setkání mě ještě čeká a už se na ně moc těším. V poslední době tak nějak zapomínáme na osobní setkání s přáteli.
Také se snažím zapojit do jednoho charitativního projektu, který je ještě v začátcích a proto se o něm rozepíši až později. Každopádně jsem vděčná za to, že jsou ještě lidé, kteří jsou ochotni a umí pomoci rodinám, které to potřebují.
Musím se přiznat, že jsem hned na začátku roku byla poctivá a splnila jsem si několik zdravotních - preventivních prohlídek....což u zdravotníků není až tak běžné...ale chci začít opravdu poctivě, a jak jinak, než sama u sebe.
 
Docela se těším, co mě letos čeká. Ať už jsou to nové kulturní zážitky, splnění si dalších svých cílů a snů, či poznání nových lidí. 
Přeji všem, kteří čtou mé stránky, aby měli během roku co nejvíce krásných zážitků. A nezapomeňte občas relaxovat.........., uvařte si dobrý čaj, zapalte si vonnou svíci, přečtěte si kvalitní knížku, nebo jen tak zalezte pod deku a koukejte na pěkný film..... :-)
 
 
 
 
 

PŘELOM ROKU 2014 - 2015

 

 

 

NIKDY JSEM SI NEDÁVALA ŽÁDNÁ PŘEDSEVZETÍ. CO JSEM CHTĚLA UDĚLAT, UDĚLALA JSEM HNED. LETOS VŠAK MUSÍM UDĚLAT VÝJIMKU...

 

ADVENT A VÁNOCE 2014

A máme tady advent.
 
 
 
 Musím se pochválit, co všechno jsem stihla. Tak jako každý rok jsem si vzala na přelomu měsíce zbytek dovolené. Zčásti byla pracovní - pečení cukroví a pak už jsem jen relaxovala a užívala si vnučky Elišky, ale také jsem se setkala s přáteli, které jsem dlouho neviděla.
Za necelý týden jsem napekla okolo 40 kilo cukroví - pro rodinu a přátele, tak jako každý rok. A musím říct, že to šlo letos tak nějak samo. Jasně, že i tentokrát jsem vymyslela nějaké nové druhy cukroví a recepty budou zde na stránkách.
 
 
 
 
A jak bylo napečeno, vyrazila jsem směr Prachatice, abych si mohla užít své milované vnučky. Naplánovala jsem spoustu aktivit - zdobení perníčků, výrobu svícnů, bazén, mikulášskou nadílku a hodně, hodně mazlení... Eliška na mě byla první dva dny přilepená, a nechtěla se ode mne téměř hnout.....ale pak se to ustálilo. A protože bylo stále co dělat, uteklo to jako voda a při loučení nám bylo všem smutno. No nedá se nic dělat, jak jen to půjde, tak se zase uvidíme...
      
 
 
 
Takže přeji všem krásný a pohodový předvánoční čas, bez shonu, hádek a zbytečných nerváků.........a jestli máte strach, že to do vánoc všechno nestihnete....tak se bojíte zbytečně.....zatím to vždycky každý stihl. :-)
 
 
 
 
 

POMALU PŘICHÁZÍ ČAS VÁNOC...

Možná je to pro někoho brzy, ale pro mě je čas, kdy už mám napečené perníkové svícny, perníkové adventní věnce a začínám péct vánoční cukroví. Pokaždé se na toto období těším. Celý byt je provonění skořicí, vanilkou a jinými dobrotami, které při pečení používám. V tomto období ušetřím za vonné svíčky, které celoročně doma zapaluji. Prostě mám ráda, když je byt voňavý. Letos jsem trochu ubrala na počtu druhů cukroví a budu se snažit nějaký nový druh opět vymyslet. Pojďte se podívat na mé dekorativní svícny.
 
 
 
 
 
 

TAK JDE ŽIVOT...

Dlouho jsem stránky neaktualizovala, neb i já jsem jen člověk, a ani mě se nevyhýbají věci, o kterých člověk nerad mluví. Většina lidí si myslí, že když se někdo usmívá, musí být šťastný a všechny zlé věci se mu vyhnou. Není to tak...i za úsměvem se může skrývat bolest a trápení. I já  po 11 letech , kdy jsem si myslela, že jsem šťastná, a mému vztahu se nemůže nic stát, musela pohlédnout pravdě do očí a začínám znovu. Vlastně jsem si tak trochu myslela, že to zlé už mám v životě vybráno...očividně to tak není. Ale protože jsem v jádru optimista, a vzhledem k tomu, že máme v rodině dlouhověkost, tak si říkám, že ta lepší půlka života mě ještě teprve čeká. Nechci a nebudu rozebírat detaily, jen přidám pár pravdivých citátů...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUKCE PRO LUKÁŠKA 

 

 

Aukce pro Lukáška, která probíhala na FB od 1.7.2140 od 12hod. do 31.7.214 do 12 hodin byla úspěšná. V aukci bylo přes 300 různých předmětů, a 80% se vydražilo. Zúčastnilo se spousta lidí, kteří mají srdce na správném místě, a není jim lhostejný osud jiných. Patří jim veliké díky. Vydražilo se krásných 12500,-kč. Tato částka byla přeposlána na účet Lukáška, který mu jeho maminka zřídila. Symbolický darovací šek předáme při nejbližší příležitosti, až povezeme opět víčka, která stále sbíráme.

JEŠTĚ JEDNOU VELIKÉ DÍKY VŠEM, KTEŘÍ SE AUKCE ZÚČASTNILI.

 

PŘEJI VŠEM KRÁSNOU A POHODOVOU DOVOLENOU.

UŽIJTE SI LETNÍ DNY V KRUHU TĚCH, CO MÁTE RÁDI.......Hanka

 

PŘEDÁNÍ VÍČEK PRO LUKÁŠKA

 
 

 

V sobotu jsme se rozhodli s manželem udělat si výlet do Olomouce za Lukáškem a jeho maminkou. Náš důvod byl zcela prostý. Opět se nám nahromadila víčka a protože nemáme nafukovací byt, víčka odvážíme tam, kde je potřebují. Lukáše známe osobně, víčka jsme pro něj vezli už 5x. Tentokrát nám dovezli víčka také zástupci ZŠ Suchdol nad Odrou. Dostali jsme slib, že s námi budou sbírat i nadále. Všem dětem i učitelům moc děkujeme za víčka, protože každé víčko se počítá. 
 
 Lukášově mamince jsme předali finanční dar, od administrátorů Topreceptů. Užili jsme si bezva odpoledne. Luky je veliký optimista, a dokáže si dělat srandu i ze svého postižení. Má rád auta, filmy , počítačové hry, zvířata a skoro stále se směje. Je to prostě obyčejný kluk, který si svůj život, i přes svůj handicap, užívá naplno a rád. Myslím, že by si z něj spousta lidí měla vzít příklad. 
Sbíráme dál, protože Lukáš potřebuje nový elektrický vozík, tzv. ,,schodolez" - aby se s vozíkem dostal do domu, ve kterém bydlí, a také speciálně upravené auto, kterým by ho maminka mohla vozit do školy, k lékaři, do lázní, na rehabilitaci a na výlety. DÍKY VŠEM, CO S NÁMI SBÍRAJÍ. 
 
 
 

ČERVEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

Tak především v červnu jsem nastoupila po 4měsíční nemocenské do práce. už jsem se moc těšila, protže nečinnost a nemohoucnost mě ubíjí. potřebuji, aby se stále něco dělo, aby můj život byl jako neustále plný impulsů a zážitků, pak jsem to teprve já v celé své parádě. A musím přiznat, že se mi po práci opravdu moc stýskalo. měla jsem pořádný absťák, po kontaktu s dětmi a jejich rodiči. 
 
Další událost na kterou jsem se spolu s kamarádkou,jejím manželem a dcerou těšila, byl koncert skupiny Lucie.SKUPINA LUCIE SE PO 10 LETECH VRACÍ NA KONCERTNÍ PODIA A VYSTOUPÍ I V ČEZ ARÉNĚ.  Lístky jsme koupili asi půl roku dopředu, protože o toto turné byl veliký zájem. V Ostravě dokonce musela skupina přidat ještě jeden koncert a hala byla vyprodaná do posledního místa. Až na malé zádrhele na začátku koncertu jsme si to všichni pořádně užili. Efekty byly dokonalé a pánové zpívali jako za mlada. Byla to prostě paráda .

 

 

.

 

 

Asi v polovině měsíce jsme šli s manželem docela neplánovaně do kina . Zrovna se hrál český film Jana Hřebejka - ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ. Pohodovka, která vás dostane ze špatné nálady. Navíc se děj odehrával v našem kraji, takže hlášky, které se zde běžně používají byly velmi autentické. Už dlouho jsem se tak nezasmála.........Film mohu vřele doporučit.

 

 

A v neposlední řadě tento měsíc připravuji AUKCI PRO LUKÁŠKA. Lukáška už znáte - sbíráme pro něj víčka, aby se jejich prodejem mohl koupit pro chlapce nový elektrický vozík. Tak jsem si myslela, že by bylo dobré udělat ještě něco navíc. Tato charitativní aukce proběhne od 1.7. do 31.7. na FB. Budou se dražit různé předměty, které do aukce darovali lidé, kterým není lhostejný osud druhých. Výtěžek aukce bude předán mamince Lukáše. Doufám, že se najde spousta lidí, kteří pomohoua přispějí na dobrou věc.
 

 

 

JARO JE TADY PŘÁTELÉ....

 
Moje nejoblíbenější období v roce. Jakmile všechno začne vonět jarem, zelená se tráva a hlavičky sedmikrásek se nesměle derou ven, vím, že znovu dostávám energii a elán. Všechno se ve mě probouzí. Pokud jsem někdy v životě byla nějaké zvíře, tak na 200% jsem byla medvěd. Zimu nesnáším a kdybych mohla, zak se na podzim někam zahrabu a vylezu až na jaře. Letošní jaro mi trošku zkomplikovalka plánovaná operace. Nicméně už jsem měsíc v rekonvalescenci, bolesti ustupují, rány se hojí, já jsem s výkonem spokojená a začíná mi cukat s rukama. Ještě nějakou domu budu na nemocenské, musím se hlídat, nesmím zdvedat těžké věci, přepínat se a vlastně nic pořádně dělat........no ale řekněte, copak to jde, když se relativně cítíte dobře a v pohodě? Pomalu zkouším cvičit a posilovat....to neustálé ležení a odpočívání se mi usazuje tam, kde to ženy mají nejméně rády. Ani netušíte, jak se těším na kolo, a až si pořádně zacvičím. Taky je potřeba zahájit každoroční očistnou kůru - bylinkové čaje, ovoce a zelenina.....aby se z těla vyplavily všechny toxiny. Pokaždé se po takové kůře cítím daleko lépe. 
 
 
Taky se pomalu blíží velikonoce, takže vyzkouším nějaké nové motivy velikonočních perníčků. A možná na velikonoce přijedou mladí s vnučkou Eliškou. Už se mi po ní stýská. Jak já blahořečím technice a internetu. Díky za skype, přes který můžu s malou komunikovat a ona ví, jak babička s dědou vypadají....Už jí pěkně jede pusa a když si voláme, tak se u toho hodně nasmějeme. 
 
 

Takže si lidičky užívejte krásné jarní dny, neřešte hlouposti, více se usmívejte a koukejte trochu kolem sebe. Třeba někomu můžete darovat úsměv a pěkné slovo...nic vás to nebude stát a můžete tím hodně pomoci. Obklopte se lidmi, které máte rádi, myslete optimisticky a uvidíte, že všechno bude rázem jednodušší a veselejší................Po velikonocích se zase určitě uvidíme a já dám vědět, co je u nás nového.

 
 

KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE.....

 

 

 

KRÁSNÉ VÁNOCE...to nejsou jen dárečky a překvapení, ale především láska, porozumění a štěstí. Ať je po vašem boku vždy někdo, s kým se můžete o to všechno podělit. A pod stromečkem??? 365 dárků a v každém jeden krásný, šťastný den pro rok 2014

 
 

 

 

 

PRÁCE NENÍ VŠECHNO

Ať si nemyslíte, že stále jen peču a pracuji, zde je důkaz, že jsem úplně normální ženská a umím se bavit. Měla jsem letos na pomoc při pečení doma kmarádku, která nejen dobře vaří, ale také dobře fotí. Fotky nově přidaných receptů jsou toho důkazem. i rozhodla se bláznivá amatérská cukrářka, že se nech vyfotit bláznivoi amatérskou fotografkou. A takto to dopadlo......

Fotogalerie: A PROČ NE???

CHYSTÁME SE NA VÁNOCE

Také letos jsem se dostala do předvánočního maratonu trochu dřív, než osttní. A to díky mému koníčku - pečení cukroví. V práci bylo potřeba si vybrat starou dovolenou, takže jsem pekla jako o závod. stihla jsem toho docel dost...nějdříve perníkové svícny a perníkové dventní věnce.

 

 

A následně desítky kil cukroví. Myslím, že jsem to zvládla bez újmy na zdraví a všichni byli spokojeni.

VÍČKA PRO LUKÁŠKA

 

 

Sbírání víček se rozjelo a jakmile jsme jednou rozhlásili, že sbíráme pro postižené děti, tak lidé nosí víčka dál a dál.smajlik Takže víčka nám jsou prostě souzená.smajlik Tentokrát sbíráme pro 10 letého Lukáška z Olomouce.smajlik


Lukášek se narodil jako dvojče, jeho bráška svůj boj prohrál když měl půl roku.
Luky bojuje dál a snaží se žít svůj život nejlépe, jak to jde. Přesto ho však čím dál víc trápí, že nemůže běhat, sportovat, hrát si, jako každé zdravé dítě. Jeho sen "být zdráv" mu nikdo z nás nedokáže splnit. Ale společně mu můžeme pomoci k lepšímu životu. Aby nebyl tolik závislý na pomoci druhých, tak mu maminka chce pořídit elektrický vozíček. Než to však udělá, tak musí mít jistotu, že bude mít šanci v případě potřeby Lukáška převést ať už k lékaři, do lázní, do školy, proto potřebuje speciálně upravené auto. 


Dnes jsme odvezli první várku víček - 7 pytlů a strávili jsme s Lukáškem a jeho maminkou pěkné a velmi pozitivní odpoledne. Lukášek je takový rozumbrada a smíšek a na všechno má odpověď.....
Takže sbíráme dál a budeme se snažit splnit Lukymu jeho sen o elektrickém vozíčku. Děkuji všem, kdo byť jen pár víčky přispěli Lukáškovi ke splnění jeho snu.smajliksmajlik A ještě jedna malá poznámka - Lukášek chodí do školy spolu se zdravými dětmi a má samé jedničky smajliksmajlik

 

           

SBÍRÁME VÍČKA

VÍČKA PRO LUCKU

V loňském roce jsme na popud mé sestry začali sbírat víčka pro Lucinku. Lucinka je z dvojčat, měla po porodu spoustu problémů a vzhledem k DMO se její stav nevyvíjel tak, jak by měl. Sběrem víček jsme chtěli pomoci, aby mohla absolvovat léčbů a rehabilitaci ve speciálním oblečku, který má napomoci k tomu, aby se rozhýbala. Tuto léčbu pojiťovna nehradí a proto si ji musí rodiče platit sami. jeden pobyt stojí cca 90tisíc. A protože Lucince pomohla i mediálnost - několikrát byla reportáž v TV, rozjela se veliká sbírka, která vydala na tři léčebné pobyty. Zalarmovala jsem všechny známé, sbírala rodina, přátelé, kolegové v práci.....a dobrá věc se podařila. Vzhledem k tomu, že se kilo víček vykupuje zhruba 1 kilo za 5,-kč, dokážete si jistě představit, kolik tun se muselo nasbírat.  Ukázalo se však, že na světě jsou stále ještě dobří lidé, kterým není osud druhých lhostejný. Lidé posílali nejen víčka, ale i finanční pomoc.A protože jsem Lucku i její maminku poznala osobně, rozhodla jsem se ji v Klim kovicích navštívit. Lucka udělala úšasné pokroky. a protože je to veliká bojovnice, věřím stejně jako její maminka a ostatní, že Lucinka bude chodit. VŠEM KDO SE NA SBĚRU VÍČEK PODÍLELI BYCH CHTĚLA TOUTO CESTOU PODĚKOVAT.

 

VELIKONOCE 2013

Letošní velikonoce byly docela jiné. Protože pracuji ve zdravotnictví a svátky se nás tak nějak netýkají, letos mi byla přidělena služba právě na pondělí velikonoční. Ale jelikož jsem měla víkend volný, rozhodli jsme se na navštívit naše vnučky a pěkně si to s nimi užít. JPo tříměsiční pauze s kontaktem pouze přes skype, už byl nejvyšší čas a osobní mazlení.Adélka i Eliška nám dělají radost a rostou nám do krásy...přesvěčte se sami.

Velikonoce 2013